Proton Dynamic | Formuła Student

Dołącz do nas już dziś!

Chcesz spróbować swoich sił w motorsporcie? Może chcesz poszerzyć nowe umiejętności? Nie czekaj i zaaplikuj na interesujące cię stanowisko już dziś!

Skoro już zdecydowałeś/łaś się aby dołączyć do naszego zespołu to najlepiej abyś wcześniej dowiedział/ła się czym zajmują się poszczególne działy. Pozwoli Ci to odrazu rozpocząć pracę w dziedzinie, która cię interesuje! Poniżej znajdziesz więcej szczegółowych informacji, dotyczących każdego z działów. 

Dział układu napędowego skupia się wokół serca bolidu jakim jest silnik a najważniejszym zadaniem członków naszego działu jest wykorzystanie jego potencjału w stu procentach.
Głównym zadaniem działu pakietu baterii jest zaprojektowanie i wykonanie źródła energii dla elektrycznego układu napędowego. W pojeździe spalinowym tym źródłem energii jest paliwo u nas z kolei gromadzimy ją za pomocą ogniw elektrochemicznych, a konkretniej litowo-jonowych.

Dział zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami z dziedzin elektroniki, energoelektroniki oraz elektrycznych układów napędowych pojazdów. Projektujemy układy elektroniczne i obwody drukowane (PCB). Odpowiadamy za integrację komponentów elektronicznych w pojeździe oraz wiązkę elektryczną wykonaną w wysokim standardzie automotive.

Nawet najlepsze pomysły członków Działu Technicznego nie byłyby w stanie powstać, gdyby nie ciężka praca Działu Marketingu. To właśnie dzięki członkom tego działu mamy przyjemność współpracować z wieloma partnerami czy też uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach.
Dział aerodynamiki skupia się na wykorzystaniu tego czego nie widać – powietrza opływającego bolid. Dzięki niemu nasz bolid jest dodatkowo dociskany do asfaltu. Ale jak to się dzieje? Odwrócone skrzydła podobne jak w samolotach wytwarzają docisk. Dzięki temu możemy jeździć szybciej w zakrętach.

W początkowych fazach projektu, dział ramy i zawieszenia zajmuje się analizami kinematyki układu zawieszenia, komputerowymi symulacjami zachowania pojazdu, projektami układów mechanicznych pojazdu w programach CAD, a także ich analizami MES. Następnie na podstawie wykonanej dokumentacji technologicznej otrzymuje puzzle, z których musi precyzyjnie wykonać znaczną część układów mechanicznych całego pojazdu.

Celem działu jest dostarczenie rozwiązań programistycznych, które sprawiają, że nasz pojazd wyścigowy: a) jedzie, b) jedzie coraz szybciej. W rzeczywistości realizacja drugiego punktu wymaga wykorzystania szerokiego spektrum IT.
Formularz rekrutacyjny

Formularz rekrutacyjny będzie dostępny już wkrótce!